Letné aktivity

Renesančný kaštieľ Radoľa

Národná kultúrna pamiatka v obci Radoľa, okres Kysucké Nové Mesto pochádzajúca zo 16. storočia.

Vzdialenosť od penziónu: 2 km

 

Ranč pri Oškerde

Cestujúcim s deťmi urobí radosť návšteva MiniZoo s rôznymi druhmi zvierat. V areáli sa nachádzajú hojdačky, kolotoče a množstvo atrakcií na príjemné popoludnie v lone Kysuckej vrchoviny. Možnosť jazdy na koni či poníkovi.

Vzdialenosť od penziónu: 4 km

 

Budatínsky zámok

Národná kultúrna pamiatka z 13. storočia je najstaršou pýchou mesta Žilina a ukrýva v sebe množstvo historických faktov. Pôvodom hrad bol niekoľkokrát prestavaný až do súčasnej barokovej podoby. Súčasťou priestorov je Považské múzeum a rozsiahly park v jeho okolí.

Vzdialenosť od penziónu: 12 km

 

Stará Bystrica Orloj

V rámci rekonštrukcie námestia bol v obci Stará Bystrica postavený jeden z najmladších orlojov na svete, dokončený v roku 2009. Jeho autorom je významný slovenský sochár Viliam Loviška. Každú hodinu sa na ňom objavujú figúrky svätých spojených so Slovenskom: Cyril, Metod, Svorad, Benedikt, Gorazd, Bystrík a Vojtech.

Vzdialenosť od penziónu: 26 km

 

Skanzen Vychylovka

Múzeum kysuckej dediny nachádzajúci sa neďaleko obce Nová Bystrica, v časti Vychylovka. Skanzen vznikol ako záchrana ľudovej architektúry obcí Riečnica a Harvelka, ktoré zanikli z dôvodu výstavby vodnej nádrže. Expozícia zachytáva kultúru a spôsob života na Kysuciach. Súčasťou skanzenu je Historická lesná úvraťová železnica.

Vzdialenosť od penziónu: 35 km

 

Kysucká cyklomagistrála

Celým územím regiónu prechádza približne 140 km dlhá Kysucká cyklomagistrála, ktorá smeruje z Kotešovej (okres Bytča) až do Sedla Demänová, kde sa napája na Oravskú cyklomagistrálu. Magistrála má značené prepojenie na hraničný priechod do Českej a Poľskej republiky, a tým je zabezpečené bezproblémové napojenie na české a poľské cyklotrasy.

Vzdialenosť od penziónu: 14 km

 

Pešia turistika

Kysucká príroda ponúka mnohé možnosti pešej turistiky a väčšina územia patrí do Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Okolie penziónu tvoria zaujímavé turistické destinácie plné prírodných krás ako Kysucká vrchovina, Javorníky, Roháče, Malá Fatra či Vrátna dolina. Najznámejšie turistické trasy v najbližšom okolí vedú na Chotárny kopec či Kysucké Bradlá.

Vzdialenosť od penziónu: 10 km

 
Zimné aktivity

Veľké Ostré

Lyžiarske a rekreačné stredisko Veľké Ostré sa nachádza v malebnom prostredí Kysuckej Vrchoviny a Javorníkov. Ponúka veľa možností športového uplatnenia v zimnom aj letnom období. Parkovanie v objekte je bezplatné, v areáli sa nachádza bufet a úschovňa lyží.

Vzdialenosť od penziónu: 2 km

 

Snow Paradise Veľká Rača

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Najväčšou prednosťou strediska je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách – Dedovka, Marguška a Lalíky. Nachádzajú sa tu zjazdovky všetkých náročností, takže si tu dobre zalyžujú všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov.

Vzdialenosť od penziónu: 20 km